pomiar elektryczny gniazdka

DATA: 2 stycznia 2022 | KATEGORIA: porady.

Punkt elektryczny. Czym jest ? Ile elektryk bierze od punktu ?

Zakładając instalację elektryczną w każdym domu, biurowcu, lokalu czy innym budynku musimy dysponować wcześniej przygotowanym planem w postaci projektu. Plan ten powinien uwzględniać rozmieszczenie mebli czy sprzętów w naszym mieszkaniu, wraz z odpowiednimi parametrami. Mając gotowy projekt wykonania instalacji elektrycznej, możemy zacząć się zastanawiać jak właściwie rozumieć pojęcie punktu elektrycznego oraz

Ile elektryk bierze od punktu?

W tym artykule postaram się udzielić odpowiedzi na wyżej zadane pytania.

pomiar elektryczny tablicy

Projekt instalacji elektrycznej. Z czego składa się instalacja?

Projekt wykonania instalacji elektrycznej to bez wątpienia jeden z obowiązkowych elementów każdego nowopowstałego budynku. Od fachowo wykonanych prac zakrawających na montaż oświetlenia, po usługi dotyczące instalacji telewizyjnej. Każda instalacja elektryczna musi być wykonana przez fachowca, ze specjalnymi uprawnieniami. Pomiary elektryczne powinny zostać dokonane w taki sposób, aby umożliwić nieprzerwaną dostawę energii elektrycznej o właściwych parametrach dostosowanych do punktów poboru. Przewód w razie nagłej awarii powinien zamknąć się tylko w obrębie jednego obwodu, odcinając jego uszkodzony element. Instalacja elektryczna powinna być przede wszystkim użyteczna dla mieszkańców, powinna również pełnić funkcję ochronną, pozwalając na odłączenie od sieci, w przypadku pożaru czy niebezpiecznych przepięć. Ważną rzeczą jest także pozostawienie możliwości rozbudowy i modernizacji całej konstrukcji. Na każdą instalację składają się niezmienne elementy w postaci przewodów, kabli, tablicy rozdzielczej, łączników, mocowań oraz osprzętu instalacyjnego.

gniazdko elektryczne leżące na projekcie

Instalacja elektryczna – ile elektryk bierze za punkt?

Jak więc rozumieć pojęcie punktu elektrycznego? Z pewnością z tym pojęciem spotkamy się w przypadku projektowania obwodów. Cena usług rośnie proporcjonalnie do wzrostu ilości takich punktów na danym projekcie. Cenniki kosztów instalacji elektrycznej będą wahać się w zależności od użytych materiałów, osprzętu, wykonanych prac montażowych czy instalacyjnych.

Cena samych punktów elektrycznych zależy od rodzaju takiego punktu, dokładnego jego umiejscowienia na planie budynku, a nawet, miejsca na mapie, wskazującego np. na województwo, w jakim usługi mają być świadczone. Podczas gdy jeden fachowiec uzna gniazdko 3-fazowe za pojedynczy punkt elektryczny, ktoś inny może wycenić je jako półtora punktu. Często zdarza się, że jako dwa osobne punkty elektryczne liczony jest tzw. wyłącznik krzyżowy. Musimy się także liczyć z tym, że umiejscowienie gniazdka lub wypustu nie pozostaje dla elektryka bez znaczenia. Cena za punkt znajdujący się w płycie typu karton-gips będzie inna niż w przypadku ściany wykonanej z betonu. Przydatną rzeczą w procesie samej wyceny będzie dokładne ustalenie z fachowcem, co rozumie jako pojedynczy punkt elektryczny i jak go wycenia. Koszt instalacji elektrycznej nie będzie dla ciebie zaskoczeniem, jeżeli dowiesz się jakie urządzenia stanowią dwa takie punkty, a które liczone są jako półtora. Cena za punkt elektryczny może wahać się w zależności od umiejscowienia naszego budynku na mapie polski, zazwyczaj za punkt zapłacimy jednak od 50 do 70 złotych.

woreczek z pieniędzmi na wadze

Zastanawiając się nad tym, ile zapłacimy za punkty elektryczne w naszym mieszkaniu, lokalu czy domu musimy zdać sobie sprawę, że na pojedyncze punkty składają się przede wszystkim gniazdka, wypusty oświetleniowe lub inne źródła zasilania, a od stopnia ich zróżnicowania będzie zależała proponowana przez elektryka wycena. Z pewnością warto poświęcić chwilę czasu na zorientowanie się, jak dokładnie wyceniany jest montaż instalacji, czyli tzw. robocizna. Gniazda siłowe o jednostce 400 V mogą zostać uznane za trzy osobne punkty elektryczne, podczas gdy inne gniazda rozdzielcze z zasilaniem jednofazowym w budynkach zostaną policzone jako jeden punkt. Wypust oświetleniowy czy puszka włącznika, doprowadzona kablem to tylko przykłady poszczególnych punktów elektrycznych, których wycena będzie zależeć od indywidualnego cennika. Układ całego obwodu, na którym fachowiec pracuje, nie będzie tu bez znaczenia.

elektryk mocuje peszel z przewodem elektrycznym na suficie

Cena i koszty usług za punkt elektryczny w 2021 roku – ile zapłacimy?

Tak jak wspomniałem wyżej, poszczególne punkty elektryczne mogą być szeroko rozumiane, a ich cena zależeć będzie od indywidualnych cenników elektryków w różnych województwach. Z tej przyczyny wycenienie dokładnego kosztu założenia instalacji elektrycznej jest raczej niemożliwe. Często w internecie spotkamy się jednak z próbą wyceny odpowiednich usług elektrycznych na rok 2021. Biorąc pod uwagę średnie ceny za ten rok, wahają się między 50 a 90 złotymi. Mając na uwadze nieścisłości związane z wyceną stopnia skomplikowania czy rozmiaru planowanej w naszym budynku instalacji, warto z pewnością podpisać wcześniej umowę z fachowcem, w której określi on zakres robocizny i przedstawi wycenę poszczególnych elementów. Stawki różnią się bowiem nie tylko w zależności od rodzaju świadczonych usług, lecz także geograficznego regionu Polski, w którym prace są wykonywane.

Usługi elektryczne na terenie Krakowa

Moja firma świadczy usługi na terenie Krakowa oraz jego najbliższych okolic od 2010 roku. Swoje usługi adresujemy zarówno do firm i większych instytucji, jak i indywidualnych klientów, będącymi mieszkańcami miasta. Od czasu założenia mojej firmy z jej usług skorzystało wielu zadowolonych klientów, których opinie dostępne w dziale „referencje” świadczą o jakości wykonywanych przez nas prac. Sprawdzeni specjaliści, którym można zaufać to osoby, dzięki którym realizacja usług na najwyższym poziomie jest możliwa. Naszą firmę cechuje terminowość i rzetelność wykonywanych przez nas prac. Zachęcam do zapoznania się z naszą ofertą.

Ceny usług elektrycznych mojej firmy

Z uwagi na spory bagaż doświadczenia oraz współpracę z różnego rodzaju hurtowniami elektrycznymi jestem w stanie zaproponować odpowiednio wysokie rabaty, oraz konkurencyjne ceny na rynku usług elektrycznych. Szybkie rozpoznanie źródła danego problemu pozwala nam usuwać nagłe awarie oraz inne problemy natury elektrycznej znacznie szybciej niż nasza konkurencja i mniej doświadczeni elektrycy. Dzięki współpracy z hurtowniami dysponujemy rabatami, dzięki którym kupujemy nasze części znacznie taniej. Niższe ceny materiałów pozwalają uczciwie obniżać koszta cen usług, które świadczymy, dlatego korzystając z usług mojej firmy, zapłacisz mniej. Na naszej stronie możesz skorzystać z bezpłatnej wyceny planowanej przez ciebie usługi.

Inne usługi

W naszej ofercie znajdą Państwo zaawansowane usługi oraz pomiary elektryczne, dysponujemy także możliwością skonsultowania się z naszym wykwalifikowanym zespołem w nagłych wypadkach. Zajmujemy się montażem instalacji elektrycznych, monitoringowych czy systemów nagłośnieniowych. Świadczymy również usługi dotyczące oświetlenia w instalacjach mieszkaniowych oraz biurowych. Do Państwa dyspozycji pozostaje także całodobowe pogotowie elektryczne, które działa przez siedem dni w tygodniu. Skorzystaj z naszych usług szybkiego montażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *